EF301 - Katalytický a formaldehydový filter
značka: ELÍZ, kategória: Náhradné filtre
Náhradný kombinovaný (obojstranný) filter pre čističku vzduchu ELÍZ EAP 320 UV WIFI pozostávajúci z katalytického a formaldehydového filtra.

celý popis >

SKLADOM (obvykle o 3 dni u vás)
28,00 €

Náhradný kombinovaný (obojstranný) filter pre čističku vzduchu ELÍZ EAP 320 UV WIFI

Katalytický filter (Fotokatalyzátorový)

Funguje ako katalyzátor v normálnom prostredí (izbová teplota). Pohlcuje a rozkladá formaldehyd, čpavok, benzén, sírovodík a iné nebezpečné látky TVOC nachádzajúce sa v ovzduší. Tie nás bežne obklopujú v každej domácnosti. Uvoľňujú sa napríklad z nábytku, tapiet, nových kobercov, závesov, posteľnej bielizne a pod.

* TVOC - prchavé organické zlúčeniny

Formaldehydový filter (s aktívnym uhlím)

V súčinnosti s katalytickým filtrom rýchlo rozloží a odstráni aj tie najmenšie častice toxických látok ako je formaldehyd. Tento bezfarebný plyn so silným zápachom je často považovaný za najnebezpečnejší plyn v interiéroch, pretože spôsobuje dráždenie sliznice horných dýchacích ciest a spojiviek. Filter je vyrobený z materiálov najvyššej kvality pre vyššiu odolnosť a životnosť. Voštinová štruktúra filtra je naplnená jedinečným katalyzátorom (aktívne uhlie) a materiálom na odstránenie formaldehydu. Na základe testov tohto filtra bolo dokázané, že v miestnosti veľkosti 30 m³ sa 90% formaldehydu odstránilo už za 1 hodinu.

Životnosť tohto filtra je 6 - 12 mesiacov, v závislosti na tom ako často sa čistička používa a na miere znečistenia ovzdušia.